Každý DinoPark je iný!

 • Facebook
 • Instagram
 • YouTube
 • INFORMÁCIE PRE ŠKOLY

  informace pro skoly

  DinoPark je veľmi vhodným cieľom nielen pre školský výlet, ale aj ako súčasť vyučovania prírodopisu. Okrem paleontologicky verných modelov umiestnených do dekorácií pripomínajúcich druhohornú prírodu žiaci a študenti môžu získať informácie o jednotlivých druhoch dinosaurov, o vývoji života na planéte Zem, o pohybe kontinentov a pod. Všetko je spracované zábavnou a atraktívnou formou, ktorá bude baviť žiakov aj ich pedagogický dozor. V každom DinoParku sa nachádza aj pútava prezentácia artefaktov z dôb dávno minulých – pavilón Cesta do minulosti Zeme, pričom často ide o skutočné nálezy na území Českej republiky. V DinoParku môžu školské výlety využiť aj možnosť občerstvenia v  DinoCaféDinoGrilе . Pre malých žiakov je k dispozícii aj množstvo detských atrakcií a  Detské paleontologické ihrisko s ukrytou kostrou pravekého tvora.


  Návštevu niektorých DinoParkov možno spojiť s prehliadkou priľahlej ZOO. Konkrétne ide o  DinoPark Plzeň, DinoPark Vyškov (neoddeliteľnou súčasťou vstupu do DinoParku je aj prehliadka Zooparku Vyškov, kde sa žiaci môžu zoznámiť hlavne s domácimi druhmi zvierat), DinoPark BratislavaDinoPark Košice (v oboch prípadoch ide o spoločnú vstupenku DinoPark + ZOO, DinoPark nemožno navštíviť samostatne).


  V každom DinoParku sa nachádza 3D alebo 4D Kino, ktoré je v cene vstupenky a možno si ho celé zarezervovať pre školskú triedu.
  3D Kino: Plzeň, Ostrava, Bratislava, Košice
  4D Kino: Liberec, Vyškov, Praha

  Možnosti parkovania autobusov sú rôzne v závislosti od lokality:
  DinoParky Ostrava, Vyškov, Bratislava a Košice – bezplatné parkovanie na hlavnom parkovisku
  DinoPark Plzeň – parkovanie pri spodnom vstupe do Zoo Plzeň za poplatok 80 Kč
  DinoPark Liberec – parkovanie autobusov nie je v podzemných garážach možné. Z autobusu môžete vystúpiť a potom doň nastúpiť na zastávke za Radnicou naproti Divadlu F. X. Šaldu (cca 100 m od Plazy). Autobus potom môže využiť viaceré odstavné parkoviská na okraji mesta.
  DinoPark Praha - parkovanie autobusov nie je v podzemných garážach možné. Z autobusu môžete vystúpiť a potom doň nastúpiť pred OC Galéria Harfa.


  Objednávanie školských výletov dopredu nie je nutné a ani ho neponúkame. Každý DinoPark má dostatočnú kapacitu, skrátka stačí prísť kedykoľvek počas návštevných hodín.


  Hromadné vstupenky neponúkame. Pre školské výlety a exkurzie ponúkame vstup pre pedagogický dozor zdarma (1 až 2 učitelia na triedu).

 
DinoPark Plzeň
 

DinoPark Zoo Pilsen

Lesopark v tesnej blízkosti Zoo Plzeň s desiatkami dinosaurov v životnej veľkosti. Obrovský Apatosaurus, najfotografovanejší T-Rex, jazierko s vodopádom, vyhliadka pri Brachiosaurovi na celú Plzeň, detské atrakcie, hojdačky a šmykľavky.

Otvoriť

 
DinoPark Harfa Praha
 

DinoPark Praha

DinoPark na streche nákupnej
galérie Harfa s výhľadom na Prahu. Neprehliadnuteľný 11 m veľký Therizinosaurus, dvojica robotických Tyrannosaurov, detské preliezačky a zvláštny hmlový strom na osvieženie v parných dňoch. Blízko centra, parkovanie zdarma.

Otvoriť

 
DinoPark Vyškov
 

DinoPark
Zoo Vyškov

Nezabudnuteľná jazda DinoExpresom, 311 m dlhá lanovka DinoBike, obrovský Quetzalcoatlus s hniezdom, Megalosaurus, detské preliezačky, hojdačky, hvezdáreň s možnosťou pozorovania Slnka. Lesopark s množstvom zákutí lákajúcich k odpočinku.

Otvoriť

 
DinoPark Liberec
 

DinoPark Liberec

Celoročne otvorený krytý DinoPark v OC Plaza Liberec. Druhohorná búrka so skutočným dažďom, povrazový skákací hrad, fotenie so živými krokodílmi, DinoTrek, DinoLaser a veľa ďalších atrakcií. Najobsiahlejší DinoPark v ČR.

Otvoriť

 
DinoPark Ostrava
 

DinoPark Ostrava

Najväčší DinoPark v ČR. Areál umiestnený 15 km od Ostravy je plný zábavy. Jazda DinoExpresom, druhohorná sopka, DinoBludisko, Mini ZOO, DinoRace, Chodník šikovných Deinonychov, obrovský Seismosaurus a detská zóna s množstvom preliezačiek.

Otvoriť

 
DinoPark Košice
 

DinoPark Zoo Košice

Nádherné malé údolie s potokom plné modelov dinosaurov priamo v Zoo Košice, vyhliadka pri Stegosaurovi, robotický Liopleurodon, pútavá scéna s obrovským Diplodocom v močiari.

Otvoriť

 
DinoPark Algar
 

DinoPark Algar

DinoPark vzdialený 17 km od letoviska Benidorm. Pohyblivé a statické modely dinosaurov v kaktusovej záhrade, fontány s korytnačkami, druhohorný malý detský bazén, krásne prírodné scenérie a stále slnečné počasie.

Otvoriť

 
DinoPark Budapest
 

DinoPark
Köki Budapest

Jedinečná, stála atrakcia otvára svoje brány na strešnej terase KÖKI, 09.01.2023!
Na ploche 1,5 hektára budete môcť objavovať prehistorické tvory v prostredí, ktoré pripomína ich biotop z obdobia druhohôr.

Otvoriť

 

VYBERTE SI DinoPark, KTORÝ CHCETE NAVŠTÍVIŤ.


 • Prevádzkovateľ


  Producentom a prevádzkovateľom
  DinoParku je společnost WEST MEDIA, s.r.o.

  logo westmedia

  WEST MEDIA, s.r.o.
  Ulica k Zoologickej záhrade 1
  Košice - mestská časť Kavečany 040 01
  Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.www.west-media.eu

  Naši partneri


  logo iaapa

  logo tripadvisor

  logo kudyznudy

  logo rádio impuls

  logo coca cola

  logo Jeep